Luksusowa tapicerka.

Prawdziwe poczucie przestrzeni.

Usiądź i odetchnij. Architektura wnętrza A4 allroad quattro uwydatnia jego lekkość i szerokość za pomocą konsekwentnie poprowadzonych linii poziomych. Nisko osadzona deska rozdzielcza i zintegrowany z nią system wentylacji zaprojektowano według tej samej zasady. Fotele wykończone wysokiej jakości materiałami i dbałość o detale dają odpowiednie poczucie komfortu.

Wyposażenie opcjonalne

Na życzenie klienta, Audi montuje system oświetlenia wnętrza z rozproszonym światłem w 30 odcieniach. Bogata kolorystyka, wysokiej jakości obszycia foteli oraz wyjątkowa dbałość o detale to cechy charakterystyczne dla serii A4. Pośrodku innowacyjnego kokpitu znajduje się nowa konsola sterująca MMI z ekranem dotykowym MMI oraz nawet 8,3-calowym wyświetlaczem MMI. Opcjonalnie dostępny jest również wirtualny kokpit Audi wyposażony w 12,3-calowy ekran. Nowa funkcja sterowania głosem przetwarza polecenia dotyczące codziennych sytuacji, np.: „Zadzwoń do Piotr Nowak ”. Listę dostępnych opcji uzupełnia wyświetlacz przezierny (HUD).

Infotainment

Dzięki Audi connect i technice LTE na pokładzie samochodu można korzystać ze spersonalizowanych usług online. Pozwalają ona na wezwanie do awarii samochodu przez internet, integrację z kalendarzem w smartfonie, użycie opcji zdalnego sterowania, pobieranie statusu za pomocą smartfonu oraz korzystanie z aplikacji wykorzystujących strumieniowe przesyłanie danych. System Audi Phone Box pozwala na podłączenie telefonów komórkowych do anteny samochodowej i indukcyjne ładowanie ich baterii zgodnie ze standardem Qi. System nagłośnieniowy firmy Bang & Olufsen z dźwiękiem przestrzennym oraz 19 głośników zapewniają wyjątkowe doznania słuchowe. Pasażerowie na tylnej kanapie mają też do dyspozycji tablet.

Wspomaganie kierowcy i systemy bezpieczeństwa

Wszystkie systemy wspomagania i bezpieczeństwa stosowane w serii A4 są dostępne również dla modelu A4 allroad quattro. Jednym z nich jest tempomat adaptacyjny Audi adaptive cruise control (ACC) z funkcją Stop & Go i asystentem jazdy w korkach. System kontroluje przyspieszanie i hamowanie oraz wspomaga kierowanie do prędkości 65 km/h. Model A4 allroad quattro został po raz pierwszy wyposażony w asystenta przyczepy. System ułatwia manewrowanie przyczepą. A4 allroad quattro może holować przyczepę o masie do 2100 kg na trasie o nachyleniu 8%. Asystent przyczepy jest sterowany przy pomocy konsoli MMI. Wśród pozostałych funkcji znajdują się: przewidujący asystent wydajności, asystent parkowania, asystent kontroli ruchu poprzecznego z tyłu , system ostrzegania przed nadjeżdżającymi pojazdami przy otwieraniu drzwi, system ostrzegania przed kolizją, asystent skrętu kół oraz systemy ostrzegawcze Audi presense.

Bagażnik

Podstawowa pojemność bagażnika to 505 litrów, natomiast po złożeniu tylnej kanapy i załadunku po sam dach przestrzeń ta wzrasta 1510 litrów. Elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika oraz elektryczny napęd do tylnej klapy znajdują się w wyposażeniu standardowym. Elektryczne wspomaganie otwierania i zamykania przestrzeni bagażowej za pomocą gestu jest dostępne w wyposażeniu dodatkowym.