Sportowa sylwetka w wielkim stylu.

Silnik V8-TFSI-Motor w S6 Avant

Wydajny silnik V8-TFSI-Motor z funkcją cylinder on demand ze stałym napędem na cztery koła quattro uwalnia moc w najlepszy sposób. Wspaniała dynamika idzie w parze ze szczególną ekonomią.

silnik_tfsi

Silnik V8 4.0 TFSI
w Audi S6 Avant

Silnik V8 4.0 TFSI o mocy 450 KM gwarantuje dynamiczny rozwój mocy przez osiągnięcie wysokiego momentu obrotowego 550 Nm. Przyspiesza w 4,4 sekundy od 0 do 100 km/h, zachowując przy tym o 5% mniejszą emisję CO₂ w porównaniu ze swoim poprzednikiem. Większe osiągi, mniejsze zużycie – przekonaj się sam.

145x80_AA7_D_10015_quattro

quattro® – stały napęd na cztery koła

Stały napęd quattro gwarantuje więcej przyjemności z jazdy samochodem – szczególnie na śliskich nawierzchniach. Jeśli koła jednej osi samochodu tracą przyczepność i powstaje zagrożenie, że zaczną buksować, siła napędowa w środkowym mechanizmie różnicowym przekierowywana jest na inne osie w sposób w pełni automatyczny i stały. Dzięki temu samochód ma lepsze przyspieszenie, lepsze prowadzenie boczne, poprawioną trakcję, większe bezpieczeństwo, a jazda nim jest jeszcze przyjemniejsza.

145x80__7-Gang-Stronic

S tronic® to podwójna oszczędność: czasu i energii

7-stopniowa przekładnia S tronic to nie tylko połączenie dwóch przekładni, ale też sportowy charakter i wydajność. Wysoka sprawność i szybka zmiana biegów gwarantują jeszcze przyjemniejsze prowadzenie samochodu.