Silniki.

Nowe Audi Q2

Gama silników modelu Audi Q2 to zarówno jednostki TFSI jak i TDI. Ich moc zaczyna się od 116KM, a kończy na 190KM. Dobór jednostki silnikowej opiera się na zasadzie optymalizacji - osiągnięciu idealnej równowagi między klasą pojazdu, objętością skokową silnika, mocą, momentem obrotowym i wydajnością.

Silniki TFSI

Ofertę silników o zapłonie iskrowym otwiera jednostka o pojemności 1.4 litra i mocy 150 KM. Jest ona wyposażona w system deaktywacji cylindrów (COD: cylinder on demand). Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technicznych, silnik ten dostarcza wysoki moment obrotowy (250 Nm) już od 1500 obr./min. Dzięki temu samochód przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 8.5 sekundy, przy jednoczesnym spalaniu na poziomie 5.4 litra w cyklu mieszanym.

Silniki TDI

Pierwszym silnikiem wysokoprężnym jest czterocylindrowy diesel o pojemności skokowej 1,6 l i mocy 85 kW (116 KM). Jego wydajność robi wrażenie. Spalając jedyne 4.4 litra na 100 km, potrafi rozpędzić Audi Q2 do prędkości 197 km/h.

Wejście do świata quattro

Podczas spokojnej jazdy hydrauliczne sprzęgło wielopłytkowe przenosi moment obrotowy prawie całkowicie na przednie koła. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, może go bardzo szybko przekierować na tylną oś. System kierunkowania momentu obrotowego dodatkowo podnosi wydajność systemu quattro.

Automatyczna lub ręczna skrzynia biegów - Wybór należy do Ciebie

Alternatywą dla sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów, jest dwusprzęgłowa siedmiobiegowa przekładnia S tronic. Można wyposażyć w nią Audi Q2 z silnikiem TFSI, dzięki czemu moc tej jednostki będzie przenoszona na koła w sposób płynny i zoptymalizowany.

Progresywny układ kierowniczy

Progresywny układ kierowniczy jest standardem dla wszystkich wersji. Zmienia on przełożenie kinematyczne kierownicy w zależności od charakteru obrotu kierownicą; stosunek ten jest bardziej bezpośredni przy znacznym obracaniu.

System regulacji dynamiki jazdy Audi drive select

Opcjonalny system regulacji dynamiki jazdy Audi drive select daje kierowcy możliwość wyboru między czterema trybami: automatycznym, komfortowym, dynamicznym, wydajnym oraz indywidualny. System Audi drive select wpływa na systemy samochodu, zmieniając charakterystykę pracy silnika i skrzyni biegów oraz opcjonalnego zawieszenia z regulacją tłumienia. Model Q2 jest również dobrze przystosowany do warunków terenowych dzięki trybowi ESC Offroad oraz dlatego, że odległość jego podwozia od powierzchni ziemi wynosi 20 cm (7,9 cali).