Gotowy do startu.

Nowe Audi SQ5 TFSI

Już jest! Nowe Audi SQ5 TFSI zachwyca doskonałymi parametrami technicznymi, codzienną użytecznością, postępową technologią i wyposażeniem. Nowo opracowany 3-litrowy silnik V6 TFSI dostarcza 260 kW (354 KM) mocy i katapultuje Audi SQ5 TFSI w 5,4 sekundy od 0 do 100 km/h, czemu towarzyszy charakterystyczny dźwięk silnika. Wyraźne kontury, charakterystyczne dla serii S wloty powietrza polakierowane w kolorze tytanowej czerni i sportowe listwy drzwiowe, akcentują wzornictwo modeli Q cechami modeli S. Nic tylko wsiadamy. Gotowi do startu? Start!

145x80_ASQ5_171003

Mocny jak sprinter

Wysoce wydajny silnik V6 TFSI o mocy 260 kW (354 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 500 Nm przyspiesza w 5,4 sekundy od 0 do 100 km/h. Maksymalna prędkość to 250 km/h. Silnik wspierają robiące wrażenie technologie. Między innymi, standardowy napęd na cztery koła quattro z opcjonalnym sportowym dyferencjałem i specyficznym dla serii S adaptacyjnym zawieszeniem pneumatycznym. Ośmiobiegowa skrzynia tiptronic zapewnia szybką i wygodną zmianę biegów. Mechanizm reaguje teraz jeszcze lepiej. Dzięki temu Audi SQ5 TFSI doskonale spisuje się na zakrętach i nierównych drogach.

145x80_ASQ5_171001

Elegancki jak akrobata

Już na pierwszy rzut oka, wiele detali podkreśla ambicje nowego Audi SQ5. Sportowe, wyraziste zderzaki z przodu i z tyłu uzupełniono o charakterystyczne dla modeli typu S wloty powietrza o mocno zarysowanych konturach oraz o dyfuzor z osłoną chłodnicy o strukturze plastra miodu. Typowa dla modeli S kratownica osłony chłodnicy Singleframe ma podwójne aluminiowe żebra i kontrastowe elementy w matowym kolorze szary Twilight. Osadzone na czerwonym rombie logo S zdobi karoserię w kilku miejscach. Czarny lakier metallic (panther black) jest dostępny wyłącznie w modelu SQ5 TFSI. Podwójna końcówka układu wydechowego z podwójnym przepływem i czerwone logo S gwarantują dynamiczny wygląd. Emblemat V6 na progach bocznych podkreśla siłę SQ5 TFSI już na pierwszy rzut oka.

145x80_ASQ5_D_171003

Witaj we wnętrzu emanującym mocą

Już na pierwszy rzut oka wnętrze zachwyca technologią Infotainment oraz wysokiej jakości wykonaniem. Standardowe wyposażenie zostało udoskonalone: sportowe fotele pokryte Alcantarą i skórą z tłoczeniami charakterystycznymi dla serii S i podświetlanymi progami z literą S są dostępne w standardzie, podobnie jak 3-ramienna skórzana sportowa kierownica z rozszerzonym zestawem funkcji (multifunction plus) i emblematem S. Dostępne są także elementy Infotainment, takie jak wirtualny kokpit Audi, lub detale wzornicze takie jak aplikacje dekoracyjne z włókna węglowego. Na życzenie klienta możliwa jest regulacja wzdłużna i pochylenie trzyczęściowego tylnego siedzenia. W zależności od położenia tylnej kanapy, przestrzeń bagażowa ma pojemność 500 do 610 litrów. Przy całkowicie złożonym tylnym oparciu, zmieści się tam nawet 1550 litrów. Dalsze standardowe wyposażenie to 20-calowe felgi aluminiowe z ułożonymi w gwiazdę 5-cioma podwójnymi ramionami, reflektory diodowe i charakterystyczny dla modeli typu S system kontroli zawieszenia.